20 augustā, plkst., 16:00 aicinām apmeklēt Vasaras skolas “Pakalpojuma dizains muzejos” (organizē Creative Museum sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldības Mākslinieku rezidenci) bezmaksas publiskās lekcijas Kuldīgas mākslinieku rezidencē, Pils ielā 2. Interesenti var apmeklēt arī Vasaras skolas Grupu darba prezentācijas plkst., 14:00.
Publisko lekciju programma
16:00 Raivis Sīmansons. Laikmetīgs muzejs globālajā tagadnē
16:30 Anda Boluža. Dizains sakarsušai pasaulei
17:00 Krišjānis Určs. Jaunāko tehnoloģiju risinājumi muzejos
17:30 Līga Lētiņa. Uz apmeklētāju orientēts muzejs
Tēmas un lektori
Raivis Sīmansons. Laikmetīgs muzejs globālajā tagadnē
Laikmetīga muzeja jēdziens rada pamatotas aizdomas tiem, kas muzeju ir pieraduši redzēt kā vēstures artefaktu. Tā darbības robežas ir noteikusi profesionālā, institucionālā un disciplinārā uzticamība, kā arī kolekcijas, kuras tas uzkrājis pagātnē un par pagātni. Vai muzeja pastāvēšanu attaisno vien tradīcijas turpināšanas funkcija vai tomēr nepieciešama nemitīga un aktīva iesaistīšanās sarunā par laikmetīgo mūsdienu globālajā tagadnē? Lekcijā tiks apskatīti daži spilgtākie laikmetīgu muzeju prakses piemēri Eiropā, kas ir mainījuši vai pat apgriezuši kājām gaisā vispārpieņemtās muzeoloģijas aksiomas.
Raivis Sīmansons ir muzeoloģijas doktors, domnīcas Creative Museum līdzdibinātājs. Šobrīd strādā Žaņa Lipkes memoriālā un Latvijas universitātes pētniecības projektā MemoTours par holokausta piemiņas vietām Latvijā.
Anda Boluža. Dizains sakarsušai pasaulei
2020. gada februarī Serpentīna galerijas Londonā mākslinieciskais vadītājs, kurators Hans Ulriks Obrists paziņoja, ka turpmāk šīs ietekmīgās mākslas galerijas visu aktivitāšu centrā būs ekoloģija, kā arī solīja krasi samazināt savu lidojumu skaitu. Lekcijā “Dizains sakarsušai planētai” tiks apskatīti piemēri, kā kuratoru reakcija uz globālajām klimata pārmaiņām parādās izstāžu ekspozīcijās un kā dizains tiek lietots, lai risinātu arvien pieaugošās vides problēmas.
Anda Boluža ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstāžu projektu vadītāja. Izglītību ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļā. Zināšanas dizaina kritikā papildinājusi Karaliskajā Mākslas koledžā Londonā. Saņēmusi Gada balvu dizainā nominācijā “Dizaina teorija un publicistika” par rakstiem žurnālā “Dizaina Studija” 2010. gadā.
Krišjānis Určs. Jaunāko tehnoloģiju risinājumi muzejos
Paplašinātā realitāte un citi digitālie risinājumi ļauj muzeju apmeklētājiem mijiedarboties ar ekspozīciju un pieredzēt to citā gaismā. Lekcija apskatīs jaunāko tehnoloģiju piemērus muzejos Latvijā un pasaulē.
Krišjānis Určs ir lietotāja pieredzes dizaineris un paplašinātās realitātes pasniedzējs. Viņš ir arī viens no vasaras skolas "Pakalpojuma dizains" mentoriem.
Līga Lētiņa. Uz apmeklētāju orientēts muzejs
Kā piedzīvot muzeju? Vai muzeja pieredze ir pakalpojums? Kā izmantot pakalpojuma dizainu aizraujošas muzeja apmeklējuma pieredzes veidošanā? Lekcija ar pasaules muzeju piemēriem, kā arī lektores personisko pieredzi pētot un prototipējot Igaunijas dabas muzeja ekspozīcijas bērnu pieredzi, dos ieskatu pakalpojuma dizaina izmantošanā muzeju ekspozīciju veidošanā.
Līga Lētiņa ir pakalpojumu dizainere, mentore, lektore un radošu darbnīcu fasilitatore. Ikdienā Līga vada UX (lietotāju pieredzes) un digitālā pakalpojumu dizaina nodaļu uzņēmumā If P&C Insurance, kurā ar komandu rada risinājumus klientiem Baltijā un Skandināvijas valstīs.
Veidojusi risinājumus internetbankām, valsts sektora e-pakalpojumiem, mobilajām aplikācijām, kā arī iesaistījusies kā pakalpojumu dizainere veselības sektora projektos, veicinot pacientu pieredzes uzlabojumus Latvijā.
Vienlaikus Līga ir vairāku UX un Pakalpojuma dizaina profesionālu attīstības aktivitāšu koordinatore – starptautiskās konferences UX Riga līdzdibinātāja un kuratore, Starptautiskās Pakalpojumu dizaina darbnīcas Service Jam Riga pasākumu līdzrīkotāja, UX/UI Meetup rīkotāja, Dizaina padomes locekle, kā arī UX un pakalpojumu dizaina lektore Latvijas Mākslas akadēmijā, Vidzemes augstskolā un Banku augstskolā.
Tiekamies Kuldīgā 20. augustā!